Inspiracje

Zbieranie danych potencjalnych Klientów [PRZYKŁADY]

By 4 lutego, 2020 28 kwietnia, 2020 No Comments

Zbieranie adresów e-mail potencjalnych Klientów nie musi odbywać się bezpośrednio na naszej stronie. Jest kilka sposobów pozwalających na pozyskanie danych osób, które w przyszłości mogą być zainteresowane naszą ofertą. Oto przykłady jak tego dokonać.

Salesmanago

Na stronie www.marketing-automation.pl platforma Salesmanago prowadzi blog poświęcony automatyzacji w marketingu. Oprócz artykułów, na stronie znajdują się tam również odnośniki do strony, z której można pobrać e-booki, w zamian za pozostawienie swoich danych. 

Szkla.com

Podobnie sytuacja wygląda na stronie www.rankingsoczewek.pl, gdzie sklep Szkla.com wykorzystało serwis z recenzjami soczewek kontaktowych nie tylko do poznania opinii Klientów, ale również zebrania ich danych. Oczywistym jest przecież fakt, że jeśli oceniają konkretne soczewki, to są ich użytkownikami, a tym samym – potencjalnymi Klientami.

WB Investment

Interesująco do tematu podeszła firma WB Investment zajmująca się sprzedażą apartamentów w systemie condo. Na stronie www.inwestujwcondohotele.pl można pobrać kompleksowy poradnik, w którym znajdują się najważniejsze informacje o tego typu inwestycjach. Chcąc pobrać plik, należy podać swoje imię, adres e-mail oraz numer telefonu.

Freshmail

Podobnym przykładem jest Freshmail, który powiększa swoją bazę subskrybentów za pośrednictwem bloga. Regularnie wydają poradniki marketingowe, do których dostęp ma każdy, kto poda swoje dane: imię oraz adres e-mail.

EmailLabs&User.com

Dobrym pomysłem na pozyskanie nowych Klientów jest również pozostawienie danych w zamian za cenną wiedzę dostępną podczas webinaru. Zapisując się na spotkanie online z przedstawicielami EmailLabs i User.com należy podać swój adres e-mail.

e-com house

Do zbierania danych naszych potencjalnych Klientów można wykorzystać również serwisy typu Facebook. Robi tak m.in. E-com.house. W zamian za podanie swoich danych, możemy pobrać raport, który zainteresuje potencjalnego Klienta e-com.house.

Po kliknięciu w CTA “Pobierz”, pojawia się poniższa grafika.

Jak widać na podstawie powyższych przykładów, można wykorzystać swoją wiedzę, informacje cenne dla zainteresowanych, czy aktywność internautów do tego, by zwiększyć bazę subskrybentów. 

Należy zdawać sobie sprawę, że odbiorcy, których pozyskujemy w ten sposób powinni mieć odpowiednio dobraną komunikację marketingową. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że właściciel wprowadzonych danych mógł nie mieć bezpośredniej styczności z naszym głównym produktem, który chcemy mu zaoferować.

Zostaw odpowiedź

  • 0 Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
Copy link
Powered by Social Snap