Propozycje dla małego biznesuWywiad z...

REDLINK – propozycja dla małego biznesu [Karolina Antonowicz]

By 29 czerwca, 2020 No Comments

REDLINK – platforma do kampanii e-mail, SMS i mobile push dla firm”. Taką informację możemy znaleźć na stronie internetowej kolejnego narzędzia, które przedstawiam w cyklu “Propozycje dla małego biznesu“.
Dzięki rozmowie z Karoliną Antonowicz (zajmującej stanowisko Dyrektora Marketingu), dowiesz się co można zyskać wybierając właśnie tą platformę.

Mam bazę 2000 subskrybentów. Chcę wybrać najbardziej optymalną platformę dla mojego biznesu. Zależy mi na regularnej wysyłce kampanii email, segmentacji i personalizacji newslettera. Od czasu do czasu chciałbym również wysłać do Klientów SMSy i korzystać z regularnej wysyłki powiadomień push

Czy na podstawie powyższych informacji możesz odpowiedzieć na poniższe pytania?

Jaki będzie koszt skorzystania z Waszych usług?

Do  2500 kontaktów email, korzystanie z Platformy Redlink w podstawowej wersji jest zupełnie bezpłatne. W ramach tego limitu adresów, zarejestrowany użytkownik może wysyłać nieograniczoną liczbę komunikatów email.
Opłata za wysłanie wiadomości SMS naliczana jest dodatkowo. Nie jest zależna od ilości numerów w bazie klienta, lecz od miesięcznego wolumenu wysyłki. Koszt SMS jest zależny od wielkości wysyłek  np. wysyłając między 1000 a 5000 SMS w miesiącu koszt to 0.13 zł netto/ szt. W przypadku komunikacji SMS obowiązuje minimalne miesięczne zobowiązanie na komunikację SMS w wysokości 49 zł netto.
Komunikacja PUSH mobile rozliczana jest za ilość użytkowników aplikacji mobilnej. W przypadku chęci korzystania z 2 kanałów komunikacji EMAIL i PUSH MOBILE, tworzony jest dedykowany pakiet na nieograniczoną komunikację w stałej cenie. 

Czy korzystając z Waszej platformy mogę być pewny, że nie będę wpadał do spamu moim Klientom?

Naszym wyróżnikiem jest najwyższa dostarczalność wiadomości. Posiadamy umowy z największymi polskimi (O2, WP, Onet)  i zagranicznymi providerami pocztowymi (Microsoft, Hotmail, Gmail) co gwarantuje, że wysyłane wiadomości marketingowe trafią zawsze do właściwego folderu np. w przypadku poczty Gmail do zakładki Oferty, a emaila transakcyjne zawsze do skrzynki głównej. Nasze adresy IP posiadają najwyższą reputację u operatorów pocztowych dzięki czemu wiadomości wysyłane z Platformy Redlink są przez nich dobrze odbierane. Poświęcamy też dużo uwagi higienie baz klientów i edukacji w tym zakresie, co również ma decydujący wpływ na jakość wysyłek.

Czy za pośrednictwem Waszej platformy jestem w stanie samodzielnie stworzyć kreacje newsletterowe?

W Platformie Redlink jest dostępnych wiele użytecznych szablonów. Są niezwykle łatwe w edycji. Wszelkich zmian można dokonać metodą drag & drop. Poradzi sobie z nimi nawet początkujący użytkownik. Jest również możliwość dodania własnych kreacji.

Czy mogę liczyć na regularna pomoc z Waszej strony? (Obsługa Klienta)

Nasze Biuro Obsługi Klienta nie ogranicza się tylko do wsparcia technicznego, ale również pro aktywnie doradza w zakresie najlepszych praktyk tworzenia kampanii Email, SMS i Push Mobile.

Jak wygląda integracja z Waszą platformą?

Redlink  udostępnia gotowe API umożliwiające przeprowadzenie integracji w dowolnym zakresie. Dokumentacja API dostępna jest na naszej stronie.
Nasze BOK służy wsparciem w całym procesie integracji i z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i wskaże najdogodniejszą formę przeprowadzenia integracji.
Integracja na potrzebę komunikacji PUSH Mobile wymaga skorzystania z dokumentacji SDK. Niezbędne jest wgranie kodu SDK do posiadanej przez Klienta aplikacji mobilnej, a następnie rozpropagowanie uaktualnionej wersji aplikacji wśród użytkowników. Sama możliwość integracji z naszym systemem jest bezpłatna.

Jak wygląda import i ewentualny export bazy z Waszej platformy?

Import kontaktów jest bardzo prostą czynnością, która składa się z 3 kroków. 
To przygotowanie bazy kontaktów w odpowiedniej formie. Plik CSV (rozdzielany przecinkami), kolumnowy zapis danych (jedna kolumna = jedna dana o użytkowniku), podpisane kolumny określoną daną (np. email, telefon itd.)
Dodanie pliku do funkcjonalności „Nowy Import” w Redlink– system automatycznie pobierze dane o pliku i jeżeli jest uzupełniony według schematu to również w sposób automatyczny powiąże pola z pliku z polami w Redlink. Jeżeli konkretna dana o użytkowniku nie zostanie powiązana to można to na tym etapie zrobić ręcznie.
Decyzja czy tworzymy nową grupę czy dogrywamy kontakty do już utworzonej bazy. Podczas tego kroku decyduje się również o sposobie importu. Dostępnych jest kilka wariantów.

Czy mogę za pośrednictwem Waszej platformy łączyć kanały email i SMS?  

Z doświadczenia wiemy, że tylko dzięki synergii działań uzyskuje się najlepsze wyniki kampanii. Dlatego zachęcamy użytkowników naszej platformy do łączenia kanałów email, SMS oraz Push Mobile. W ramach platformy Redlink można tworzyć różne automatyczne scenariusze komunikacji. Jednym z najczęściej tworzonych scenariuszy jest wysyłka wiadomości SMS tylko do użytkowników, którzy nie otworzyli wiadomości email lub nie podjęli określonej akcji jak kliknięcie w link w mailingu. Świetnie sprawdza się też łączenie tych dwóch bazowych kanałów komunikacji z powiadomieniami Push Mobile. Efektem wykorzystania tych trzech kanałów w ramach jednej kampanii może być oszczędność wydatków na na poziomie 30% (w porównaniu ze standardowymi wysyłkami) z zachowaniem wysokiej efektywności.

Zostaw odpowiedź

  • 0 Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
Copy link
Powered by Social Snap