CiekawostkiInspiracjePorady

Quiz – czyli jak zachęcić użytkownika do pozostawienia adresu e-mail

By 9 grudnia, 2020 No Comments

Zbieranie listy subskrybentów to jedna z najistotniejszych części e-mail marketingu. Jest nieograniczona liczba sposobów, aby zachęcić użytkownika do pozostawienia swojego adresu na naszej stronie (o części z nich wspominałem tutaj). Niektórzy marketerzy potrafią zrobić coś szczególnego. Niestandardową, a zarazem atrakcyjną formą zbierania subskrybentów mogą być quizy. 


Stworzenie ankiety, która jest prosta dla użytkownika, zaprojektowana atrakcyjnie graficznie, a jednocześnie zapewniająca właścicielowi sklepu wartościowe dane nie należy do najłatwiejszych.

Poniżej przedstawiam kilka sklepów, które w mojej opinii wykonały bardzo dobrą robotę w celu powiększenia liczby subskrybentów.

Jak zachęcić potencjalnego Klienta do pozostawienia swojego adresu e-mail?
W ciekawy sposób do tematu podeszły osoby pracujące w Warby Parker

8 prostych pytań mających pomóc w doborze odpowiedniej pary oprawek. To ciekawa propozycja dla użytkownika szukającego odpowiednich oprawek przez Internet.

Jeśli sami chcecie sprawdzić, które oprawki rekomendują dla Was eksperci z Warby Parker, kliknijcie TUTAJ 

Spongnelle również wykorzystało quiz do zaangażowania swoich Klientów (zarówno nowych, jak i powracających).
Odpowiadając na kilka prostych pytań, możemy otrzymać rabat do wykorzystania w sklepie – oczywiście w zamian za pozostawienie swojego adresu e-mail 🙂

Zainteresowany?
Weź udział w ankiecie: TUTAJ

Potrzebujesz “Wirtualnego konsultanta”? Możesz z niego skorzystać w Perfect Looks.
Dzięki krótkiemu quizowi nie tylko otrzymasz wartościowe informacje na temat produktów, które Cię interesują ale również będziesz mógł skorzystać ze specjalnej zniżki!

Wypełnić quiz możesz TUTAJ.

Autorem kolejnego przykładu niestandardowej formy zbierania adresów e-mail, który zwrócił moją uwagę jest doelashes. To humorystyczny quiz, który pozwoli zadbać o… rzęsy. 


Jeśli potrzebujesz eksperckiej porady z zakresu rzęs, koniecznie kliknij TUTAJ

Dobór odpowiedniego plecaka nie jest łatwą sprawą. Na szczęście brevite służy pomocą.
Odpowiadając na kilka prostych pytań (oraz pozostawiając adres e-mail – oczywiście 😉 ), otrzymujemy eksperckie porady i sugestie dotyczące idealnego plecaka dla nas. 

Chcesz wybrać plecak dla siebie? Odpowiedz na kilka prostych pytań.

Wykorzystując różnego rodzaju ankiety, quizy lub inne formy angażowania naszych potencjalnych Klientów na stronie, możemy zyskać bardzo dużą liczbę nowych adresów e-mail. Musimy jednak pamiętać, że jest to inny rodzaj użytkownika.
W komunikacji mailowej z internautą, który do tej pory nie złożył zamówienia w naszym sklepie, a jedynie zapisał się do naszego newslettera (być może z czystej ciekawości), warto wykorzystywać treści, które przybliżą go do pierwszej transakcji – niekoniecznie informując bezpośrednio o konkretnym produkcie.

Zostaw odpowiedź

  • 0 Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
Copy link
Powered by Social Snap