InspiracjePorady

Przygotuj się na Black Weekend

By 28 września, 2020 No Comments

Ostatni kwartał każdego roku to szczególny czas dla e-commerce. Black Friday i Cyber Monday jest okresem, w którym sprzedaż online notuje jedne z najwyższych wskaźników. Wszechobecne promocje wysyłane za pośrednictwem m.in. newsletterów nie są nowością. Oto kilka sugestii, które mogą pomóc Ci w stworzeniu atrakcyjniejszej kampanii e-mail na tę okazję.

Wskazówka nr 1. Nieoczywisty temat

47% subskrybentów otwiera e-mail ze względu na temat wiadomości. Okres, w którym wyprzedaży jest szczególnie dużo, wymusza na marketerach szukania sposobów na zwrócenie szczególnej uwagi subskrybenta. Krótkie, zwięzłe i budzące zaciekawienie tematy są chętniej otwierane. Warto więc spędzić dłuższy czas na przeanalizowaniu ostatnich kampanii, przyjrzeć się wskaźnikowi Open Rate i zastanowić się, czy możemy jeszcze bardziej pozytywnie zaskoczyć naszego Klienta (więcej o tematach wiadomości znajdziesz TUTAJ).

Wskazówka nr 2. Czas wysyłki

Mimo, iż Black Friday i Cyber Monday nie mają długiej tradycji w naszym kraju, Klienci mocno przywiązali się do tych dat i często czekają na wyprzedaże właśnie w tym okresie. Warto dokładnie przeanalizować terminy wysyłek naszych kampanii i podporządkować je właśnie pod to święto. 
Zwyczajowo wysyłasz newslettery w środy? Zastanów się, czy w tym tygodniu nie wysłać dodatkowego newslettera w piątek. Mimo że Twój subskrybent otrzyma zapewne setki maili z promocjami, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jego zainteresowanie zakupami w tym dniu będzie większe niż zwykle – szczególnie jeśli Twoja promocja rzeczywiście jest wyjątkowa.

Wskazówka nr 3. Prosta komunikacja

W przeciwieństwie do tematu wiadomości, który powinien być nieoczywisty, zadbaj o to, by Klient nie rozczarował się kliknięciem w newsletter. Informuj o tym, co dla subskrybenta jest istotne. Prosta i czytelna komunikacja podwyższy współczynnik CTR. 

Wskazówka nr 4. Spersonalizowana kreacja

Black Week, Black Friday, Cyber Monday – mimo iż tego typu komunikacja znajduje się w wielu miejscach, wciąż działa!
Jeżeli subskrybent jest Twoim wiernym Klientem, z pewnością zainteresuje się promocją dostępną z okazji Black Week. Odpowiednio dobrana kreacja i spójna z komunikatem na stronie docelowej treść, to dobry kierunek. Odradzam, szczególnie w tym okresie, używania darmowych, stockowych grafik. Istnieje bowiem spore prawdopodobieństwo, że nie będziesz jedyną osobą, która je wykorzysta w swojej komunikacji. 

Wskazówka nr 5. Wykorzystaj efekt pilności

Promocje czasowe są znakomitą okazją do wykorzystania w komunikacji mailowej haseł typu: “Tylko dzisiaj”, “Ostatni dzień”, “Ostatnia szansa”. To tylko niektóre z komunikatów, które zachęcają do bliższego i szybkiego zapoznania się z ofertą. W kreacjach warto również dodać licznik odliczający czas do końca promocji.

Wskazówka nr 6.  NAPRAWDĘ DOBRA PROMOCJA

W zasadzie od tego punktu powinienem był zacząć. Promocje okresowe, a w szczególności tak atrakcyjne jak Black Week, powinny być wyjątkowe dla subskrybenta. Jeżeli masz taką możliwość, wyślij specjalną, indywidualną promocję dla subskrybentów newslettera. Prawdopodobnie podniesie to wyniki kampanii, zwiększy lojalność Klienta i może pozytywnie wpłynąć na rozbudowanie listy newsletterowej.

Zostaw odpowiedź

  • 0 Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
Copy link
Powered by Social Snap