InspiracjeStrona główna

Pop-up [INSPIRACJE]

By 19 kwietnia, 2020 24 kwietnia, 2020 No Comments

Prowadząc stronę internetową, naszym pierwszym celem jest zdobycie zainteresowanej osoby. Ostatnim, docelowym etapem jest konwersja (zakup produktu, pobranie e-book’a, rejestracja itp.). Nie zawsze jednak, po pierwszej wizycie, przekonamy do siebie potencjalnego Klienta. Jednym ze sposobów, który pozwoli nam przypomnieć o sobie jest wysłanie użytkownikowi newslettera. Mamy wiele możliwości zapisania się na listę subskrybentów. Jedną z najpopularniejszych jest pop-up.

Mimo, że pop-up jest obecnie bardzo popularny, nie wszędzie wygląda tak samo. Warto wykorzystać go, by wzbudzić zainteresowanie potencjalnego Klienta. Oprócz wyjątkowego rabatu, czy prezentu za zapisanie się do newslettera, ważna jest kreacja i komunikacja.

Poniżej przedstawiam kilka pop-up’ów, które szczególnie mnie zaciekawiły: komunikacją z Klientem, kreacją lub sposobem prezentacji.


The Dog Bakery

Masz zwierzaka? Jeśli tak, to z pewnością ta kreacja do Ciebie przemówi. TheDogBakery na swoim pop-upie prosi o dane pupila użytkownika, który przegląda sklep. Mimo kilku pól do uzupełnienia, jestem pewien, że zdecydowana większość Klientów znajdzie chwilę by je wypełnić i pochwalić się swoimi czworonogami.

Sivana

Po kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach przeglądania strony głównej, pojawia się pop-up zasłaniający całą stronę. 


Z pewnością zwraca na siebie uwagę. Czy jednak całkowita zmiana kreacji i mało widoczny link z możliwością pominięcia pop-up’a to dobry pomysł? Na pewno oryginalny.

EmailMonday


EmailMonday to blog, na którym znajdziesz wiele wartościowych artykułow nt. e-mail marketingu. Prowadzony jest przez Jordie van Rijn’a, który zachęca do subskrypcji serwisu, kierując komunikat bezpośrednio w swoim imieniu.

Packetparty

Kreatywnie do pop-up podeszli właściciele PocketParty. Zapisując się do newslettera, bierzesz udział w losowaniu atrakcyjnych rabatów.

Szkla.com
Szkla.com uznaliśmy, że dobrze jest czymś wyróżnić pojawiającą się kreację. Aby zwrócić uwagę odbiorcy, na pop-up’ie umieściliśmy kobietę, która zachęca do zapoznania się z korzyściami wynikającymi z zostania subskrybentem naszego sklepu.

Grupa WOLFF

Na niecodzienny pop-up zdecydowała się również grupa WOLFF. W tym przypadku jednak celem nie jest zapisanie się do newslettera, a zapoznanie wywiadem na temat pracy firmy w trakcie ciężkiego okresu epidemii.

Przedstawione przeze mnie pop-up’y to z pewnością tylko mała próbka tego, co można spotkać w Sieci. Jeżeli sam spotkałeś ciekawe rozwiązania zrealizowania celu za pomocą pop-up’a, daj znać w komentarz lub pisząc do mnie maila na adres: hello@michalserafin.com. Będę niezmiernie wdzięczny!

Źródło:
Wisepops.com
Printful.com
Optimonk.com

Zostaw odpowiedź

  • 0 Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
Copy link
Powered by Social Snap