Cześć,
nazywam się Michał, od 2009 roku zajmuję się szeroko rozumianym marketingiem internetowym, a od 2011 rozpocząłem swoją przygodę z e-mail marketingiem (i jego automatyzacją), która trwa do tej pory.

 

Czemu akurat ten dział e-marketingu?
E-mail to jedno z najbardziej niedocenianych narzędzi, które powinien wykorzystać każdy, kto wiąże swój biznes z Internetem. Pozwala na dotarcie do Klientów, którzy są zainteresowani konkretnymi usługami oraz nawiązać z nimi długotrwałą relację. Faktem zachęcającym do zaawansowanych działań e-mail marketingowych jest cena – w porównaniu do innych form reklamy, e-mail marketing jest tani.
Mimo iż e-mail powstał już w 1965 roku, wcale nie traci na atrakcyjności. Z poczty elektronicznej korzystamy zarówno w pracy, jak i w relacjach prywatnych. Ciężko jest wyobrazić sobie codzienny kontakt z Klientem bez wiadomości e-mail, czy zakupy online bez potwierdzenia zamówienia w skrzynce mailowej. Regularne sprawdzanie przez większość internautów poczty elektronicznej to furtka, którą starają się przedrzeć również marketerzy, kierując do nas swoje oferty.
Dzięki odpowiednio dobranej strategii, działania te mogą przynieść znakomite efekty. Aby tak się stało, nie wystarczy tylko wysyłać maile – należy przygotować spersonalizowaną strategię, zależną zarówno od branży w której pracujemy, jak i Klientów, których chcemy pozyskać.
Jeśli również interesujesz się e-marketingiem i chcesz pogłębiać swoją wiedzę w tym kierunku, serdecznie zapraszam Cię do regularnego odwiedzania mojego bloga oraz subskrypcji newslettera.
Pozdrawiam
Michał