CiekawostkiStrona główna

Museletter: e-mail marketing w wersji Google

By 27 września, 2021 One Comment

Obszar e-mail marketingu to dla największych graczy wciąż bardzo atrakcyjne poletko, którego spory kawałek jest jeszcze do przechwycenia. Swoje działania w tej dziedzinie jakiś czas temu rozpoczął Facebook. Teraz przyszedł czas na innego potentata: Google.


Eksperci z Area 120 (inkubator giganta z Mountain View) wdraża nietypowy produkt o dźwięcznej nazwie: MUSELETTER.

MUSELETTER

A public profile for your content

Na czym polega nowy pomysł Google?

Museletter to nic innego jak profil publiczny Dysku Google. Do tej pory, drive.google.com kojarzył się jedynie z treściami udostępnianymi w charakterze prywatnym – tylko dla osób posiadających dostęp lub adres URL. Museletter ma to zmienić.

Autorzy rozwiązania przekonują, że jest to świetne miejsce dla specjalistów, blogerów, influencerów i wszystkich, posiadających swoją społeczność w Sieci.
Publikując bezpłatnie dokumenty, zdjęcia, czy prezentacje, są one widoczne dla szerszej społeczności. Subskrybenci otrzymują informacje o nowych treściach publikowanych na dysku.

https://museletter.area120.google.com

Dodatkowym atutem ma być możliwość tworzenia płatnych subskrypcji. Właściciel profilu otrzyma również funkcje pozwalające analizować zaangażowanie subskrybentów.

Museletter w początkowej fazie ma być całkowicie bezpłatny. W planach są jednak dodatkowe funkcje PREMIUM, za dodatkową opłatą.


Dla kogo stworzony jest Museletter?
Wykorzystując usługi Dysku Google, można w prosty sposób komunikować się z swoimi fanami lub czytelnikami codziennych publikacji.

Twórcy narzędzia przedstawili 3 persony, które wkomponowują się w target nowego pomysłu Google:

Jenna jest specjalistką od marketingu. Tworzy i udostępnia Prezentacje Google, które wyjaśniają różne techniki marketingowe. Aby zarabiać na swoich Prezentacjach, oferuje płatny abonament na swoje treści.

Jojo jest podróżnikiem po świecie. Po ostatniej podróży wrzuca swoje zdjęcia wraz z opisem do Dokumentu Google. Publikuje dokument w wersji bloga dla swojej listy subskrybentów.

Tyson jest doradcą finansowym. Tworzy Arkusze Google, które pokazują, jak oszczędzać na emeryturę. Treści publikuje na swoim profilu publicznym.


Museletter a e-mail marketing?

Projekt Google to nowa wersja e-mail marketingu. Właściciele będą mogli importować do profilu listy e-mail swoich subskrybentów i za jego pośrednictwem się komunikować z odbiorcami.
Na dzień dzisiejszy nie udało mi się dotrzeć do informacji jak miałby wyglądać komunikacja e-mail za pośrednictwem Muselettera. Do tej pory jednak profile społecznościowe nie pozwalały na tak silną integrację z e-mail marketingiem, a co za tym idzie – uzależnienie od siebie użytkownika.

Wydaje się, że zmianie może ulec również sama komunikacja z subskrybentami. Prosty komunikat informujący o nowych publikacjach na dokumencie Google, do którego przyzwyczailiśmy się korzystając z usług Dysku Google, nie ma zbyt wiele wspólnego z kreatywnymi zabiegami e-mail marketingowymi.


Czy jednak nowy pomysł podzespołu Google’a zostanie pozytywnie przyjęty w Sieci? O tym dowiemy się za jakiś czas.
Na chwilę obecną jest możliwość przetestowania wersji próbnej – niestety nie w naszym kraju.

Źródło:
Museletter Area 120
Techradar.com

One Comment

  • Romek pisze:

    Straszna inicjatywa. Kolejny pomysł na to jak ma zarobić Google na głupich ludziach robiących za darmo content pod brandem google zamiast pod własnym. Szafrański na excelach dorbił się milionów – ponieważ miał swoją stronę i swoją listę maili. Ciekawe ile by zarobił np. jako youtuber? Na chleb by starczyło ale obstawiam że YT “pomógłby” mu zmonetyzować wiedzę i zasięgi pobierając “jedyne” 70-80% prowizji. Tak się zarabia z tech-gigantami psia ich mać. 20% dla twórcy 80% dla władców. Pierdzielę taki interes wolę blog + newsletter+ monetyzację na własną rękę.

Zostaw odpowiedź

  • 0 Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
Copy link
Powered by Social Snap