Propozycje dla małego biznesuWywiad z...

GetResponse – propozycja dla małego biznesu [Agnieszka Gralewska]

By 15 czerwca, 2020 No Comments

GetResponse to jedna z najpopularniejszych platform do e-mail marketingu, nie tylko na rodzimym rynku. Polska firma dostępna jest w 183 krajach i 27 wersjach językowych. Czy jest to najlepszy wybór dla małego biznesu? Szukać odpowiedzi na to pytanie możecie w mojej rozmowie z Agnieszką Gralewską. 

Standardowo, Agnieszka otrzymała ode mnie wiadomość:

Mam bazę 2000 subskrybentów. Chcę wybrać najbardziej optymalną platformę dla mojego biznesu. Zależy mi na regularnej wysyłce newslettera, segmentacji i personalizacji newslettera. Od czasu do czasu, chciałbym również wysłać do Klientów SMSy i korzystać z regularnej wysyłki powiadomień push.

Powyższe informacje pozwoliły odpowiedzieć na moje zapytania:

Jaki będzie koszt skorzystania z Waszych usług?

Ceny przy bazie 2000 kontaktów kształtują się od 90 zł miesięcznie przy koncie “BASIC” po ok. 1700 zł przy koncie Enterprise. Przy tym ostatnim cena zależna jest od formy współpracy (12 lub 24 miesiące, płatne miesięcznie, czy też z góry). Przy płatności z góry mogą to być kwoty nawet 1200 zł.

Czy korzystając z Waszej platformy mogę być pewny, że nie będę wpadał do spamu moim Klientom?

Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy w GetResponse ekspertami od dostarczalności, ponieważ zarządzamy nią od 1998 roku w 100% wewnętrznie. Na rynku istnieje wiele platform do automatyzacji marketingu, które po prostu „outsourcingują” emaile wysyłane do innych dostawców. 
Należy także pamiętać, że dostarczalność zależy od wielu czynników, w tym od treści wiadomości klientów, jakości ich listy, częstotliwości kampanii i innych. Nie wszystkie z tych czynników są kontrolowane przez samą platformę do email marketingu. Jednak dla wszystkich naszych klientów z dumą możemy powiedzieć, że nasz ogólny wskaźnik dostarczalności wynosi obecnie 99%. W świecie email marketingu dostarczalność jest ściśle związana z reputacją – mówiąc krótko, im lepsza reputacja, tym lepsza dostarczalność. Przez dwie dekady w GetResponse rozwinęliśmy bardzo dobre relacje ze wszystkimi głównymi dostawcami usług internetowych (ISP), takimi jak Yahoo!, Gmail, Outlook, Yandex, Web.de i innymi. Nie byłoby to możliwe bez naszej polityki zgodności opartej na sztucznej inteligencji, zerowej tolerancji na SPAM, zaawansowanych narzędzi do higieny list, śledzenia dostaw i przetwarzania niedostarczonych adresów email w celu egzekwowania najlepszych praktyk.
Doskonała reputacja pozwoliła również GetResponse zostać członkiem wiodących w branży organizacji, takich jak MAAWG, Email Experience Council, Email Sender & Provider Coalition oraz wielu innych podmiotów lokalnych. Korzyści z takiego członkostwa to wyjątkowa okazja dla zespołu GetResponse Deliverability do współpracy z dostawcami skrzynek pocztowych i operatorami czarnej listy w zakresie najlepszych praktyk email marketingu i przepisów dotyczących wszystkich nadawców wiadomości email.
Adres IP i reputacja domeny są stale monitorowane przez odpowiedni zespół GetResponse, który egzekwuje najlepsze praktyki, monitoruje statystyki i powiadamia swojego Account Managera w przypadku jakichkolwiek alarmujących działań. Każde konto MAX-Enterprise jest wyposażone w co najmniej jeden dedykowany adres IP, dzięki czemu możemy łatwo połączyć ruch z nadawcą i pomóc Ci zbudować wyjątkową reputację wysyłania, na którą nie mają wpływu kampanie innych nadawców. W tym celu wykorzystujemy wiodące w branży platformy, od PowerMTA do Return Path i 250ok.
Jednocześnie GetResponse MAX – Enterprise oferuje wyjątkową zaletę „współdzielonego IP” w pierwszych tygodniach kampanii Klientów. Taka usługa nazywa się Assisted Warm Up i jest oferowana wybranym Klientom MAX, którzy chcą zacząć wysyłać miliony wiadomości email od pierwszego dnia, wciąż korzystając z dedykowanej platformy.

Czy za pośrednictwem Waszej platformy jestem w stanie samodzielnie stworzyć kreacje newsletterowe?

Jak najbardziej. Jedną z podstawowych funkcjonalności GetResponse jest wbudowany kreator wiadomości email. Jest intuicyjny i prosty w obsłudze, nie wymaga również wiedzy programistycznej – działa na zasadzie ‘przeciągnij i upuść’. Zawiera masę profesjonalnie przygotowanych szablonów wiadomości dla różnych branż, zoptymalizowanych pod kątem konwersji – każdy znajdzie w nim coś dla siebie;) Jako jedni z nielicznych na rynku dajemy możliwość budowania szablonów wiadomości w trybie drag and drop i dodawania do nich elementów własnego HTMLa. Zazwyczaj narzędzia pozwalają pracować albo w trybie 100% drag and drop, albo na samym kodzie HTML. W GetResponse poprzez element „Kod HTML” możesz pracować na drag and drop i dodawać sobie własny kod HTML:

Dodatkowo, użytkownik może od razu podejrzeć, jak stworzona wiadomość będzie się wyświetlała na urządzeniach mobilnych i w różnych klientach pocztowych, a także wysłać do siebie wiadomość testową w celu sprawdzenia, czy wszystko działa, jak należy. 

Czy mogę liczyć na regularną pomoc z Waszej strony? (Obsługa Klienta)

Konta SMB, czyli kupowane przez stronę www.getresponse.pl są wspierane przez dział obsługi klienta na dwa sposoby – poprzez czat (po polsku dostępny w dni robocze w godzinach 9-17, po angielsku dostępny całodobowo) oraz drogą mailową. Konta MAX – Enterprise mają dedykowanego Opiekuna Konta oraz 3-miesięczny program onboardingowy. Wsparcie obsługujemy przez LiveChat 24/7 oraz wielokanałowo: email, telefon, Slack.
Do obowiązków Account Managera należy m.in.: wsparcie telefoniczne (w godz. 9-23 czasu środkowoeuropejskiego), mailowe wsparcie techniczne (odpowiedź w ciągu doby w dni robocze, prezentacja produktu i wdrożenie, monitoring kampanii (dostarczalność, CTR i raport wskaźnika otwarć), komunikacja emailowa, landing pages i formularze – przygotowanie oraz pomoc, asysta w segmentacji danych oraz importów/eksportów, asysta w monitorowaniu i mierzeniu rezultatów, asysta w tworzeniu kampanii automation, pomoc w integracjach i wsparcie techniczne, asysta w testach A/B dla kampanii.

Jak wygląda integracja z Waszą platformą?

Mamy ponad 130 gotowych integracji, a ich liczba stale rośnie. Można je przejrzeć na tutaj. Dodatkowo, otwarte API pozwala deweloperom na integrację dowolnego narzędzia z platformą GetResponse. Dokumentację można znaleźć tutaj.

Jak wygląda import i ewentualny export bazy z Waszej platformy?

Importu kontaktów można dokonywać za pomocą plików w popularnych formatach tekstowych i Excel, lub bezpośrednio z serwisów takich jak Zendesk czy Magento. Co ważne – w obu przypadkach użytkownik musi potwierdzić, że ma pozwolenie dodania tych kontaktów do swojego konta.  Istnieje także możliwość synchronizacji po API lub przez FTP.
Eksport wygląda podobnie – kontakty generują się w pliku CSV lub XLS, który możemy ściągnąć na swój dysk twardy. 

Czy mogę za pośrednictwem Waszej platformy łączyć kanały email i SMS?

SMS to funkcjonalność, nad wdrożeniem której obecnie pracujemy. Powinna być dostępna w platformie GetResponse jeszcze w tym roku.

Zostaw odpowiedź

  • 0 Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
Copy link
Powered by Social Snap