Porady

Dlaczego e-mail marketing?

By 31 marca, 2020 5 kwietnia, 2020 No Comments

Początek 2020 roku zdecydowanie zmieni naszą gospodarkę. Kryzys, z jakim będziemy musieli się zmierzyć z pewnością odbije się również na działaniach marketingowych wielu firm. W sytuacji, gdy budżety na reklamę są ograniczone, a oczekiwania nadal na wysokim poziomie, warto jeszcze bardziej przekonać się o sile e-mail marketingu.

Specjaliści z Oberlo przygotowali dane przedstawiające, jak cenną gałęzią marketingu jest e-mail. Wybrałem spośród nich pięć, których znaczenie jest szczególnie istotne i po raz kolejny utwierdza w przekonaniu, że ta gałąź marketingu nie umiera. Wręcz przeciwnie – ma się coraz lepiej.

Poczta elektroniczna stała się najpopularniejszą formą komunikacji w Internecie. Adres e-mail wykorzystujemy zarówno podczas zakupów w Sieci, rejestracji w portalu społecznościowym, jak i w pracy – wymieniając korespondencję z naszymi współpracownikami. Nic więc dziwnego, że z biegiem lat rośnie liczba użytkowników posiadających pocztę e-mail. Dane Statista mówią, że w 2019 wynosiła ona 3,9 miliarda. Co więcej, do roku 2023 ma wynosić 4,3 mld. To więcej niż 50% światowej populacji!

Mimo że w ostatnich latach w Sieci pojawiło się wiele form komunikacji, e-mail wciąż króluje. Świadczy o tym rosnąca liczba wysyłanych i otrzymywanych wiadomości poprzez pocztę elektroniczną. W 2019 roku wynosiła ona 293,6 mld.
I to nie wszystko! Według oczekiwań, w 2022 roku ta liczba wzrośnie do 347,3 mld! 

Jednym z najistotniejszych argumentów przemawiającym za skorzystaniem z konkretnych działań marketingowych jest zwrot z inwestycji. W tym aspekcie e-mail marketing może pochwalić się wyjątkowo dobrymi wynikami. 
Odpowiednio przemyślana i wdrożona strategia e-mail marketingowa przynosi ogromne korzyści finansowe. Według DMA, każda wydana złotówka w 2018 roku przyniosła ponad 42 zł zwrotu z inwestycji (ROI na poziomie 4200%)!  

Ze względu na dużą konkurencję, pozyskiwanie i utrzymanie Klienta w biznesie online jest szczególnie trudne. Aby działania przynosiły zamierzony efekt, warto połączyć ze sobą kilka form komunikacji oraz działań marketingowych. Według raportu przygotowanego przez Emarsys, aż 81% małych i średnich firmy uznaje e-mail jako główny kanał pozyskiwania nowych Klientów. Należy również zaznaczyć, że 80% respondentów potwierdziła, że dzięki działaniom opartym na e-mail marketingu utrzymuje z nimi stałe relacje. Mimo że działania w zakresie SEM, SEO, czy social media są dzisiaj obowiązkiem, to jednak e-mail wciąż jest najpopularniejszy. 

Dane opublikowane przez Statista mówią, że aż 49% Klientów deklaruje, iż chce otrzymywać wiadomości e-mail od marek z informacjami o najnowszych promocjach. To powinno zainteresować każdego, kto oferuje swoje produkty w Sieci. Odpowiednio dobrana strategia daje ogromne możliwości pozyskiwania Klientów. Warto więc dbać o czystą bazę subskrybentów oraz personalizować wiadomości, które do nich wysyłamy. To sprawi, że chętnie otworzą maile od nas, a tym samym istnieje duże prawdopodobieństwo, że skonwertują. 

Zostaw odpowiedź

  • 0 Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
Copy link
Powered by Social Snap