Porady

Budowanie listy subskrybentów

By 3 lutego, 2020 1 kwietnia, 2020 No Comments

E-mail marketing bez subskrybentów nie istnieje – to oczywiste. Co robić, aby Klient zapisał się do naszej bazy? Oto kilka prostych sposobów.

Założenie konta

Podstawową formą (szczególnie w e-commerce), która pozwala na zbieranie adresów e-mail jest zakładanie konta (lub zakup bez jego tworzenia) z możliwości zapisania się do newslettera. 

Bardzo ważne, aby nie zaznaczać automatycznie zgód marketingowych. Według RODO, Klient musi dobrowolnie i świadomie zgodzić się na otrzymywanie wiadomości marketingowych. Aby zachęcić go do otrzymywania naszych ofert, warto zwiększyć widoczność samych zgód, a  tym samym szansę na zapisanie się do newslettera. Dodatkowo w Szkla.com wykorzystano możliwość zaznaczenia wszystkich pól jednym kliknięciem, dzięki czemu Klient w szybki sposób może znaleźć się w naszej bazie.

Pop-up

Zapisać do newslettera powinien mieć możliwość każdy – zarówno Klient, który już nas zna, jak i osoba, która pierwszy raz pojawiła się na naszej stronie. Aby zachęcić internautę do pozostawienia swoich danych, warto w zamian podarować prezent – w formie rabatu, darmowej dostawy, lub gadżetu dodawanego do zamówienia. Bonprix w zamian za zapisanie się do newslettera poprzez pop-up oferuje rabat 20zł.

Należy pamiętać, że pop-up powinien pojawiać się na stronie w odpowiednim momencie – w kilka/kilkanaście sekund po wejściu na stronę lub w chwili, gdy Klient chce opuścić nasz serwis. Nie powinniśmy aktywować pop-upa w sytuacji, gdy konsument jest mocno zaangażowany w zakup. Tego typu zachowania mogą powodować irytację, a ostatecznie – brak zakupu. Nie powinniśmy również dodawać zbyt wielu pól do uzupełnienia – w pierwszym etapie już adres e-mail i (ewentualnie) imię są wartościami niezwykle cennymi. Dodatkowe pola mogą zniechęcić Klienta do pozostawienia danych.

Zapis na stronie

Zapiska do newslettera powinna być możliwa również na samej stronie. W Answear.com znajduje się ona tuż po zescrollowaniu pierwszej części ekranu. Oprócz możliwości zapiski, sklep informuje o dodatkowych zaletach z tym związanych – 50zł do wykorzystania na zakupy w serwisie.


Zaproś znajomych

Sklep Bonprix postanowił zadbać nie tylko o swoich obecnych Klientów ale również o ich znajomych – użytkownik może wpisać adres swojego znajomego, który na swoją skrzynkę mailową otrzyma rabat na zakupy. Dzięki temu zabiegowi w prosty sposób zyskujemy darmową reklamę poprzez wiadomość e-mail oraz sporą szansę na zainteresowanego Klienta.

Zostaw odpowiedź

  • 0 Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
Copy link
Powered by Social Snap